Kdyby umění mělo nohy, koplo by mě do zadku... (Luciebeth)

PS: Je těžký uvěřit tomu, že tenhle blog fakt skončil... A zabíhání novýho je práce pro vraha, takže než začnu tak nějak posílat odkazy, bude to chvilku trvat. Dejte mi čas do konce týdne. ;)

Proč lidé umírají jako kopie?

12. srpna 2011 v 21:15 | Samotářka |  Úvahy
"Jé, ty máš krásný tričko!" Prohlásí a v duchu přemýšlí, jak tu hrůzu mohl někdo navrhnout. "Kdes ho koupila?" Druhý den přijde do školy ve stejném tričku.
Pak slyší kamarádku, jak říká, že nejhorším předmětem na světě je čeština a samozřejmě tam přiběhne nejvyšší rychlostí, jakou to jen jde se šesti-centimetrovými jehlovými podpatky a spustí: "taky tak nesnášíte češtinu? Ta učitelka je strašná kráva."
V duchu si vzpomene na kontrolní otázku, kterou má na e-mailu. "Oblíbený/á učitel/ka" kde se vyjímá právě jméno češtinářky.


Proč to ti lidé dělají?
Buďte originální, mějte své názory… Můžete mít úžasný život s lidmi, se kterými si opravdu rozumíte, nebo můžete taky zůstat sami.
A to je problém, proč se lidé stávají pouze ubohými kopiemi jiných, kteří jsou zase kopie dalších… život je moc krátký na to, jak je svět velký a kolik lidí na něm žilo a žije. Z toho vyplývá, že všichni ti lidé z té imaginární party super lidí, se kterými byste si mohli potencionálně rozumět, nemají šanci vás mezi těma miliónama bezcharakterních individuí (člověkem se to nazvat nedá) poznat. A tak se lidé ze strachu, že budou sami, podřizují a stávají se kopiemi kopií. Kam ten svět spěje?!
Ale je lepší neuspět v originalitě, než uspět v nápodobě…
Neboť jak řekl Reinhard K. Sprenger: Kdo stále chodí ve šlépějích někoho jiného, nezanechává
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pixie da Utara | Web | 13. srpna 2011 v 11:02 | Reagovat

naprostej souhlas! k čemu ten život potom je, když tu po sobě nezanecháme něco jedinečného? a jaký má smysl celý svůj život podřídit tomu, abychom se co nejvíc podobali někomu jinému? já například nechápu to stotožňování se s např. filmovejma hvězdama, nebo zpěvákama. já jsem tu od toho abych žila svůj život a ne život, já nevim, třeba seleny gomez, nebo jak se menuje. od toho je tu přece ona. a od toho aby žila život nějaký marie vomáčkový (to méno sem si právě vymyslela, neodkazuje na žádnou skutečnou osobu a jeho podobnost s jménem reálné osoby je čistě náhodná) je přece marie vomáčková, ne? podle mě jedna marie vomáčková na světě bohatě stačí. a navíc, kdybychom byli všichni stejní a měli všichni stejné názory, nebyla by tu trochu nuda?

2 Bounce | Web | 13. srpna 2011 v 11:18 | Reagovat

Dle mého názoru lidé kopírují, protože je to jednodušší, než si vymyslet něco svého a když už něco vymyslí, tak se to ostatním nelíbí už jen z toho důvodu, že jste najednou lepší než ostatní, nebo si nechtějí připustit pravdu, že jsou všichni stejní :)
Taková je už doba. Když si nějaká "vysoko postavená osoba" neobleče nějakou nepohodlnou kravinu, tak to nikdo nosit taky nebude...
Stejná otázka, proč jsou všichni na Facebooku? Protože tam jsou úplně všichni a krmí nás těmi nejtrapnějšími řečmi, co dnes dělali a jak moc to bylo super... Koho to sakra zajímá? :D
Už mlčim...

3 amo-fashion | Web | 23. srpna 2011 v 11:51 | Reagovat

Moc pekny clanek je to pravda byla by to nuda.Jinak mas tu moc pekne clanky.

4 Myšák | Web | 3. prosince 2011 v 11:38 | Reagovat

Pravda, jenomže hlavně v těch školách, je spíše to zapadnutí pro lidi důležité. Dej najevo nahlas svůj názor, který je jiný a hned jsi divná. Sama jsem se už přistilhla, že když jsem v novém kolektivu, raději se podřídím skupině, než abych byla hned na začátku "vykastrovaná". Anebo mlčím ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2011 - 2012