Kdyby umění mělo nohy, koplo by mě do zadku... (Luciebeth)

PS: Je těžký uvěřit tomu, že tenhle blog fakt skončil... A zabíhání novýho je práce pro vraha, takže než začnu tak nějak posílat odkazy, bude to chvilku trvat. Dejte mi čas do konce týdne. ;)

Sbohem dítě...

6. července 2011 v 14:00 | Samotářka |  Úvahy
V tu ránu už jsem nevěděla co dělám, jen jsem se usmála a zavřela oči.

Když jsem se probudila, cítila jsem mírnou bolest ale také zvláštní pocit prázdnoty... Kde je moje dítě?!


Potraty.
Kdo to vymyslel? Jaký (bez prominutí) pitomec si mohl dovolit porušit základní lidské právo?

Právo na život.

Už od roku 1989 tu máme jakýsi zavazující dokument s názvem "Úmluva o právech dítěte," který vydala OSN. Součástí jsou práva:
  1. Na rozvoj
  2. Na účast
  3. Na ochranu
  4. Na život
Potrat je rozhodnutí matky, do kterého nemá (zatím nenarozené) dítě co mluvit. Vždyť ani nemůže, a nebude moct až do té doby, kdy se vynaleznou Embrionální mikrofony, umožňující komunikaci z plodové vody do prostředí ve kterém se rodiče nachází (to je představa, co?). Jenže si bohužel nikdo neuvědomuje, že tímto se oporušují dvě dětská práva:
  1. Na účast
  2. Na život
Samozřejmě, že je to lepší možnost, než kdyby matka dítě porodila někde u popelnic a tam následně to nebožátko odložila, nebo aby se muselo vláčet po dětských domovech a různých pěstounech...


Jsem proti potratům, protože je to vražda (bezpodmínečně), a to nemluvím o různých depresích a výčitkách, které ženy po potratu prožívají )už třeba jen proto, že je to vražda). Chudák nenarozené dítě muselo pykat za to, že někdo nezná pojem "antikoncepce." Potraty jsou umělé, nepřirozené, kruté a sobecké (od matky, která myslí jen na vlastní pohodlí a nechce zátěž v podobě stvořeníčka s ďolíčky na tvářích.)

A tak ke slovu přichází tolikrát omílaná věta: Kondomy a antikoncepce je nejlepší ochrana (snad jen celibát je lepší...)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlotte Discharge | E-mail | Web | 18. července 2011 v 19:00 | Reagovat

Ano, je to vražda a porušuje to právo na život, ale (jak jsi napsala) JAKÝ život. Nebudu tu psát sáhodlouhý názor na potraty, přeci jenom jsem ho napsala, máš pravdu, kdyby "matka" a "otec" mysleli na antikoncepci, nikdo by nemusel být zavražděn...

2 Werí | Web | 25. srpna 2011 v 11:43 | Reagovat

Nikde tu není zmíněný např. potrat po znásilnění. Já osobně bych rozhodně nechtěla nosit dítě nějakého zmetka.

Jinak jsem zrovna viděla případ ze svého života. Holka otěhotněla, dítě si nechala, jenže se o něj nemá jak postarat - mají dluhy, čeká je exekuce, nemají kde bydlet. Tohle není místo, do kterého by se mělo přivést dítě. Tedy alespoň podle mě... Navíc antikoncepce ani kondomy nejsou 100%. Znám spousty dětí, které se narodily i při takovéhle ochraně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2011 - 2012