Kdyby umění mělo nohy, koplo by mě do zadku... (Luciebeth)

PS: Je těžký uvěřit tomu, že tenhle blog fakt skončil... A zabíhání novýho je práce pro vraha, takže než začnu tak nějak posílat odkazy, bude to chvilku trvat. Dejte mi čas do konce týdne. ;)

Část III – Zkusím být milá...

10. července 2011 v 15:00 | Samotářka
Že by pravá láska? Třetí část.


"Haló? Vnímáš mě?" Zakřičel mi do ucha neznámý.
"Jo, promiň, zamyslela jsem se." Zkoumavě se mi podíval do očí. Nepatřím sice mezi ty, co svou duši mají napsanou na čele, ale tenhle kluk mě měl očividně přečtenou. Někteří mě znají pět let, a nic o mně nevědí. Tomuhle stačí první dvě minuty. Zvláštní…

"Ty jsi tu nová? Nechceš provést školou?" Odhrnul si vlasy z čela.
Musela jsem uznat, že sebevědomí mu rozhodně nechybí. Ale odmítnout by byl hřích. "Tak jo, to by bylo fajn."
Šofér mi otevřel dveře. Nyní jsem už neměla pohled zkreslený rámem okénka. Pozorněji jsem si prohlédla celý kampus.
Světle zelené stromy, barevné květiny, modrá obloha a všude ten nesnesitelný řev ptáků. No to zase bude… Kluk se usmál, vzal mě za ruku a šli jsme do vysoké budovy s oprýskanou světle béžovou omítkou.
Zatímco jsem kráčela po tichých rozlehlých chodbách mojí nové školy, ten kluk mi vykládal školní drby, místa kam je nejlepší zajít, když se chcete pořádně vožrat, nebo kde kdo má pokoj. "A jak se vlastně jmenuješ?" Naklonil hlavu a jeho modré oči se snažily rozehřát ten kus ledu, který tam už 18 let narůstal do obřích rozměrů. "Scarlett." Zkusím být milá.
"Terry." Usmál se, a šli jsme dál.
Vylezli jsme venku za školou, u autobusové zastávky. Byl tam podstatně větší klid, než na ubytovnách. Jen jeden černovlasý kluk si tam něco čmáral do bloku. Terry se postavil tak, aby na nás ten kluk neviděl, pohladil mě po vlasech a zašeptal mi do ucha. "Příští týden je u Steeva párty. Chlast, hudba… Nechtěla bys tam se mnou jít?"

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2011 - 2012