Kdyby umění mělo nohy, koplo by mě do zadku... (Luciebeth)

PS: Je těžký uvěřit tomu, že tenhle blog fakt skončil... A zabíhání novýho je práce pro vraha, takže než začnu tak nějak posílat odkazy, bude to chvilku trvat. Dejte mi čas do konce týdne. ;)

Všechno, co potřebuji znát, mě naučí fyzika

23. května 2011 v 19:53 | Samotářka |  Úvahy
Vzduchem létaly pojmy typu: dilatační spára, prověšování, parovod... Naučilo mě to spoustu - že když chci machrovat, že zkusím vykolejit vlak, dám kamínek do dilatační spáry a ono se nic nestane, že houpání se na kabelech elektrického vedení je lepší nápad v zimě, kdy nejsou tak prověšené, že když budu chtít ničit parovody, tak se nejspíš usmažím...

No řekněte... není fyzika úžasná? (šetří životy mě (elektrické vedení, parovod) i spoustě dalším lidem (vlak)
Fyzika s Gromankou byla hrozně fajn. Pořád jsme dělali nějaký pokusy, nemusela se mazat tabule... A písemky se psaly třikrát za pololetí.

A Němcka? Zatím žádný pokus a každou druhou hodinu písemka. Nemluvě o popsané tabuli.

Vlastně tohle je malá óda na Fyziku. Naučí nás toho za rok do života víc, než čeština na celém prvním stupni. Ono je celkem zábavné sledovat jak se všechno na světě podřizuje zákonům, které vymysleli nějací pitomci (např. Newton).

Jediné co by mohli z fyziky vyhodit jsou ty trapné převody. Proč se nemůže všechno počítat v základních jednotkách? (Sranda by byla: cedule "Praha 27 000 cm")PS: Název článku je inspirován knihou Roberta Fulghuma "Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce"
Úžasná kniha, napíšu recenzi až ji dočtu.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pixie da Utara | Web | 23. května 2011 v 21:10 | Reagovat

zajímavej názor. já osobně teda fyziku upřímně nenávidím, právě proto, že se podle ní všechno na světě podřizuje zákonům. snaží se vysvětlit úplně všechno, ale to je blbost, protože úplně na všechno lidi stejně nikdy nepřídou. vim, že na jednu stranu je fyzika prospěšná, ale mě prostě vadí to, jak mi brání v rozletu. taková duha je bezva věc a bylo moc krásný si ve školce představovat, že jí vyčaroval nějaký čaroděj, ale teď už vím, že je to jen nějakej rozklad barev. je nelidské, že se to učí povinně, já se to učit nechci! jo a převody taky upřímně nenávidím. tu knihu od Fulghuma jsem taky četla, i další od něj, je u nás v rodině oblíbenej XD

2 Martina | Web | 26. května 2011 v 16:46 | Reagovat

Světelné roky jsou opravdu zajímavější než vedlejší věty, každopádně čeština nám podle mě bude navzdory všem výhodám fyziky užitečnější.
Ale fyzika best! ♥
Pěkný blog
PS.:Opravdu tam mělo být pleje :D

3 Nevinná | Web | 29. srpna 2011 v 13:17 | Reagovat

Líbí se mi knížky od Roberta Fulghuma, krásná se také„Už hořela, když jsem si do ní lehal“

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2011 - 2012